יוגה עם אלכס ניימרק

יוגה בגישה אישית

0544-626898

כבר 20 שנה


הוראת יוגה


מלב אל לב

שטיפת אף יוגי

ניקוי אף ביוגהנטי מנקה את הגולגולת, מחדד את הראיה,
מסלק את כל המחלות שמעל הכתפיים.
(הת"ה-יוגה-פראדיפיקה)

כלים:
לניקוי זה מומלץ להשתמש בכלי מיוחד אשר נקרא "נתיפוט". ניתן גם להשתמש בכל כלי אחר אשר יש לו פיה. (כמו קומקום לתה) ממלאים את הכלי במים נקיים בטמפרטורת החדר. מוסיפים מלח. מומלץ מלח ים או מלח דק מגבישי הימליה. ביחס כפית לחצי ליטר מים. חשוב שהמלח יתמוסס לגמרי.

אופן הביצוע:
מכניסים את הפיה אל נחיר ימין, לאט מניחים את הראש שמאלה כדי שהמים יוכלו להיכנס בנחיר ימין ולצאת מנחיר שמאל. חיזרו על פעולה זאת כמה פעמים בכל פעם החליפו נחיר. חשוב שהימים יעברו אף ורק דרך האף עם הימים מגיעים לפה או גרון זה אומר שמנח של הראש הוא לא נכון.

יבוש האף:
כעת אנו מנקים ומיבשים את האף. עומדים מתכופפים קדימה כך שהראש יהיה למטה. במנח זה נושפים בכוח (אבל לא יותר מדי) דרך נחיריים ורק אחרי זה מתיישרים. חוזרים על הפעולה מספר פעמים עד שהאף יתייבש. חשוב להגיע ליבוש מלא של מעברי האף!

הערות:
בתחילת הניקוי יכולים להופיע תסמינים לא נעימים (כגון שריפה ) זה קורה כי ריריות מעברי האף עוד לא התרגלו למגע המים. תסמינים אלו עוברים אחרי מספר ניקיונות.

תדירות:
כל בוקר. מומלץ גם לפני השינה. בזמן התקררות, שפעת מומלץ לעשות כ4-5 פעם ביום בנוסף למלח מומלץ להוסיף טיפה סודה.

התוויות נגד:
אנשים עם בעיות של דליפת דם מה אף צריכים להתייעץ עם מורה מוסמך.

תועלת :
ניקוי זה מנקה ממעברי אף כל הלכלוך וכל החיידקים, עוזר בסינוסיטיס, בכל מיני הפרעות בתפקוד העיניים, אוזניים, גרון. משחרר מדלקות כרוניות באף, אוזן, גרון. ניקוי זה יוצר השפעה מרגיע על המוח, מקל בחרדות, מחלת הנפילה, מגרנות, דיכאונות. נותן תחושה של קלילות ורעננות כללית. עוזר לפתוח עין השלישית.

תשובות יותר פרטניות אתם יכולים לקבל אצל מורה ליוגה שלכם.

חומר זה אינו מהווה המלצה או הנחייה רפואית והוא נועד לשירות המטפלים והרופאים ולידע כללי בלבד