יוגה עם אלכס ניימרק

יוגה בגישה אישית

0544-626898

כבר 20 שנה


הוראת יוגה


מלב אל לב

איך הגעתי ליוגה קלאסית

עדות של אחד התלמידים שלי.

שלום רב לכולם! (הטקסט נאמן למקור ללא עריכה לשונית)

במכתב אני רוצה לשתף אתכם במספר שורות איך התגלגלתי לתחום מעניין זה בשם יוגה!
בתור ילד היית פעיל סקרן וכמו כולם עם בעיות פה ושם כמו: אלרגיה לאבק ולמאכלים מסוימים אבל לא יותר מידי!

לאחר סיום בית ספר ולימודי הנדסה בגיל 20 התגייסתי ל צה"ל. היה ממש כיף, בזמן השרות עשיתי הרבה ספורט חדר כשר ובגיל 23 השתחררתי. לקראת סוף השרות שלי התחלתי לעבוד רציתי לעצמאות ולכסף, להתקדם, להשיג, להתממש לגדול, ולהשתלב הכי טוב שאפשר בחיים האמיתיים, באזרחות!
עבדתי כמו מטורף מהבוקר עד הערב רציתי הכול הרבה ומהר. היתי רץ בשלוש עבודות תחנת דלק (עבודה מועדפת ), עוזר טבח ומאבטח במועדוני לילה' כאשר היתי פורש מעבודה אחת מייד היתי מוצאה עבודה אחרת במקומה וכך במשך שנתיים! היתי מרוויח טוב מאוד, אפילו לא היתי מצליח לבזבז את כל הכסף מכיוון שלא היה לי זמן! לא ראיתי בעניים כלום' חוץ ממה שנכנס בסוף החודש לחשבון!

במשך השנתיים האלה הגוף היה מסתגל ואיכשהו מתמודד. מקסימום אם היתי עייף היתי פשוט נרדם ויום למחרת כמו חדש! בנוסף לעבודה המעייפת, היתי גם מתאמן בחדר כשר, לפחות שלוש פעמים בשבוע!

היה ממש טוב. הגוף היה מתמודד עם הכל. והיה מסוגל לשאת בילוי כל הלילה ולמחרת לחזור לשגרה המטורפת… עד שיום אחד, התחלתי להרגיש לעתים תקופות יותר תחושת עייפות, סחרחורות עד שיום אחד שמתי לב, שאני לא מתפקד כמו פעם, והיתי נכנס יותר למצבי דכאונות חרדה ואפילו לאיבוד הכרה!

כשפניתי לרופאים, כולם אמרו לי בפה אחד שאני בריאה כמו שור וכל מה שעלי לעשות זה רק לנוח. לאחר זמן מה ומנוחה קצרה עוד לא הבנתי מה הולך והמשכתי בחיי אבל עם פחות לחץ ולאחר שנרגעתי והורדתי טורים עוד יותר, מצבי התדרדר לגמרי, לא רציתי לצאת מהמיטה כל הזמן היו לי כאבים לא מוסברים נימולים בידיים חולשה חרדות וכ'ו כשהכלתי להיבדק אצל רופאת משפחה היא עשתה בדיקות וקבע אבחון סופי שזאת- פסיכוסומטיקה ( גוף-נפש)! פסיכוסומטיקה? מה זה? נבהלתי עוד יותר כי חשבתי שאני פסיכי….

כל התופעות שצצו לי בגוף היו עקב שחיקה פיזית חוסר מנוחה, סטרס, לחץ וכמה שניסיתי להלחם בתופעה המצב לא השתפר עד שהפסקתי כל פעילות ספורטיבית והחיים שלי הפכו רק בית עבודה ושינה בזמן פנוי. היתי כמו סוללה ישנה שהתרוקנה ולא מסוגלת להטען יותר!

כל חיי כשלמדתי אצל מישהו ושאפתי כוחות ואנרגיה למדתי ונהניתי אבל זה לא היה מספיק רציתי להיות מקור אנרגיה, לעזור לעצמי ולאחרים, לא לטבוע מחוסר אונים מאפיסת כוחות בתחרות בלתי פוסקת של חיי היום יום.

איפה רק לא היתי, מה לא עשיתי דיקור סיני, מסאז'ים, קראתי הרבה ספרים על שיטות וטכניקות נשימה על פסיכולוגיה על המודע והתת-מודע, איך להיות אדון לחיים שלי. קפצתי כמו משוגע ממקום למקום, מספר לספר ממומחה למומחה, עד שיום אחד המליצו לי לעשות יוגה.

מכיון שאני אחד שמעדיף לנסות מאשר לא לנסות ולהצטער שלא ניסיתי, ויוגה עוד לא ניסיתי, ידעתי שאין לי מה להפסיד המצב במילה כבר גרוע הלכתי ליוגה. למזלי הגעתי לשיעור של יוגה קלאסית. שמתמקדת בהשגת מצב מיוחד-השקטת תנודות התודעה. ובמילים אחרות שקט שלום ושלווה פנימיים.

בשיעור הראשון הרגשתי שינוי שמשך אותי להגיעה לשיעור הבאה ולאחר כחודש ראיתי שיש פה משהו מעניין

וכששאלתי את המורה למה דווקא כשהורדתי את הקצב והתחלתי להירגע פתאום הרגשתי ברע קיבלתי תשובה מאוד מספקת והיא: שהגוף היה רגיל ללחץ והיה מסתגל ועכשיו הוא נרגע פה מגיעות וצפות הבעיות שמצריכות טיפול ויחסלפני-כן הגוף היה עסוק במנוחה ואגירת אנרגיה ועכשיו הוא עוסק במה שהוא החסיר!

כל הכאבים שלנו כל מה שמטריד את הגוף שלנו זה סימן. כאב זה סוג של אות, בקשה של הגוף לשים לב לאותו מקום ולעזור לו, לטפל לא בכאב אלה בבעיה שגרמה לכאב בשורש הבעיה, בסיבה לבעיה!

כאשר נחשפתי ליוגה קלאסית הבנתי שיש לי מזל שנפלה בחלקי הזדמנות להכיר שיטה ייחודית זו למציאת שקט שבו נמצאה בריאות אושר!

אולג.